Všechny články z blogu roztříděné dle témat najdeš na:

 BLOG TÉMATICKY

Má ohromný vliv nejen na fyzickou, ale i na mentální a psychickou úroveň. Pomáhá zvládat stres, podrážděnost, únavu a úzkosti.

Různých rad a příkazů z dětství známe spousta, například sokolské "Vypnout prsa, břicho zastrčit" nebo "Nehrb se" či "Narovnej se". Asi si také pamatujeme, že nám to moc nešlo, vydrželi jsme v tom chvíli, pozice byla nepříjemná a nepřirozená.

je jemná, velmi účinná technika, která se zaměřuje na uvolnění páteře, protažení svalů podél ní a celkové zklidnění těla i mysli. Tato metoda i díky práci s energií pomáhá zmírňovat napětí, odstraňovat tělesné a psychické bloky a harmonizovat vlastní tok energie.

Každý z nás je jedinečný. Lišíme se fyzickou stavbou, typem pokožky a podkožím, zdravotním stavem. Někteří z nás jsou vysocí, jiní malí, silní nebo hubení. Proto se plocha ošetření a potřeba věnovat se jednotlivým částem těla mohou lišit.

Ihned po dokončení manuálního ošetření můžete jednoznačně vnímat její účinky. Končetiny přestávají bolet a být těžké, zdají se lehčí, zmírní se otok. Navíc jste příjemně odpočati, při terapii dochází k hlubší relaxaci.

Stejně, jako přerušování močení, jsou na tom i další hojně doporučované cviky. Mnohdy jste o nich mohly slyšet i z úst některých odborníků. Říká vám třeba něco "vtahování špagety", "jízda výtahem" nebo "vtahování pochvy"? I tyto cviky mohou spíš uškodit než pomoci.

Ke správnému nastavení pánve a páteře a jejich funkci potřebujeme spolupráci svalů hlubokého stabilizačního systému.

Abychom si funkce pánevního dna mohly definovat, je třeba vědět, kde se vlastně nachází. Zjednodušeně si ho můžeme představit jako pružnou látku zavěšenou na spodku pánve mezi sponu stydkou, kost křížovou a sedací hrboly. Spodek pánve je zároveň spodek trupu, jeho základna.


Přihlaš se k odběru Občasníku

Články z blogu roztříděné dle témat najdeš zde - Blog tématicky